Mika 2016

Zjawiła się. Po roku ponownie w Łomiankach. Także i teraz z Victorem Daviesem. Pogoda czy niepogoda, wolny czy zajęty czas – nie ważne. Trzeba pojechać na drugi koniec Warszawy. Wszak na co dzień mieszka w Londynie. Nie ma co czekać. Taki wewnętrzny przymus. Nie tylko filharmonia. Nie tylko muzyka klasyczna jest dobrym lekiem na skrzeczącą rzeczywistość. Propozycje duetu Mika – Victor to współczesne odniesienie się do swingu i jego wykorzystanie. Ich muzyka i interpretacje uspokajają, inspirują ale przede wszystkim dają wiele radości. Powodują dystans wobec problemów i pseudo problemów rzeczywistości. Odnosi się wrażenie odczuwalnego oczyszczenia duszy, pozbywania się lęków i rozmaitych ułomności, nieskrępowanego uśmiechu z życia takiego, jakim jest.

Mika nie jest celebrytką. Śpiewa swoją muzykę. Współcześnie raczej niszową. Dzieli się nią z tymi, którzy odczuwają podobnie. Listopadowa Mika w 2016 r nawiązuje jeszcze do swojej ostatniej, bardzo udanej płyty Once in a lifetime z ubiegłego roku. Jednak wykonania są inne, ukazujące skalę jej możliwości twórczych. Muzyka własna uzupełniona jest dobrze dobranymi, klasycznymi coverami. Zawsze śpiewa także jedną polską piosenkę – „Pójdę wszędzie z Tobą”. Została wykonana w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku jako radiowy debiut wokalny Urszuli Dudziak. Mika zawsze opowiada, jak po pierwszym przesłuchaniu tego nagrania powiedziała: mamo, jak ty kiedyś ładnie śpiewałaś. Teraz utwór ten, może jeszcze piękniej a na pewno w swoim własnym stylu wykonuje Mika. Niestety, jak zwykle z występami Miki pojawia się jedna, bardzo istotna wada. Klubowy koncert zbyt szybko mija. Wprawdzie nie żałuje publiczności bisów, ale znów przyjdzie długo czekać „na raz następny”. Chyba, że poszukamy jej gdzieś w Londynie. Niecierpliwość została wzmożona zapowiedzią nowego materiału muzycznego, który ujrzy światło dzienne w przyszłym roku. Obiecała, że na pewno zajrzy do Łomianek. Chyba dobrze się tutaj czuje.

P.S. Wpis na wyraźne, ponaglające życzenie Osób, które nie mogły być na listopadowym występie Miki w Łomiankach. Patrz także wpis z września 2015 r: Mika w Łomiankach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Blue Captcha Image Refresh

*