Polki na wyrębie

Dokładniej: Matki Polki na wyrębie. Inicjatywa rodem z Krakowa. Ich reprezentantki lecą ze swoimi małymi dziećmi do Rzymu, do Papieża. Po pomoc, po ratunek dla przyrody w Polsce. Na audiencji generalnej rozwiną plakat: „Ojcze Święty ratuj, wycięli nam drzewa, teraz chcą zniszczyć nam rzeki”. To jest inicjatywa społeczna, nie zawiązano żadnej organizacji. Wykorzystując pobyt w Rzymie pragną dostarczyć Papieżowi przygotowane przez różne organizacje ekologiczne raporty, dotyczące dramatycznej sytuacji stanu polskiej przyrody i nieprzemyślanych decyzji ministra „ochrony środowiska” z tytułem profesora /niestety/. Raporty dokumentują cztery grzechy ekologiczne Polski. Zaliczają do nich: dziki wyręb drzew, dewastację Puszczy Białowieskiej, brak jakichkolwiek działań ba rzecz ochrony najbardziej zanieczyszczonego powietrza w Europie, plany zniszczenia polskich rzek. Dlaczego Rzym? Papież Franciszek jest autorem Encykliki Ekologicznej. Jako jedyny Papież pochylił się nad problemem wyniszczanej przez ludzi przyrody. To bardzo cenny dokument. Zupełnie odmienny w analizach i wnioskach niż polityka uprawiana przez ministra „ochrony środowiska” za zgodą rządu i parlamentu. Z uwagi na fakt, iż ów „dziwny” minister często pojawia się w środowisku hierarchów kościelnych i jest promowany przez religijne media, Matki Polki na wyrębie postanowiły zwrócić się o ratunek i pomoc do Papieża, zwierzchnika Kościoła Katolickiego. Z nadzieją, że silna, hierarchiczna władza Papieża wywrze wpływ na ośrodki kościelne w Polsce wspierające „dziwnego” ministra ochrony środowiska. Według znanego przysłowia: jak trwoga, to do Boga. Oby Opatrzność pomogła, bo świat ludzki jest kompletnie niewydolny.

Inicjatywa bardzo cenna. Wszelkie działania zmierzające do powstrzymania aktywności ministra – dewastatora powinny być szanowane i uhonorowane. To, co się dzieje z wyrębem drzew, dewastacją Puszczy Białowieskiej i smogiem w Polsce to bardzo, bardzo dziwne wydarzenia. W żadnym wypadku nie można ich zakwalifikować do „dobrej zmiany”.

P.S. Patrz poprzednie wpisy: Encyklika ekologiczna, Smog powszechny, Rzeź drzew, Zaskarżenie powietrza, Degradacja środowiska, To zmienia wszystko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Blue Captcha Image Refresh

*