Święta 2017

Aura ważna, ale nie najważniejsza. Potrawy smaczne i pieczołowicie przygotowane – raz w roku jest Wigilia. Najważniejsza jest jednak domowa atmosfera. Liczne spotkania, wzajemne relacje, życzliwość. Odniesienia bezpośrednie i pośrednie, tradycyjne i wirtualne. Piękne życzenia, wyrazy pamięci o rodzinie i znajomych. Mnóstwo pozdrowień i uścisków, radości, że są z nami i wśród nas.

W tych dniach szczególnie wielu Polaków wraca do Ojczyzny. Najczęściej na kilka dni. Czegoś im na emigracji brakuje. Specyficznej, polskiej, rodzinnej atmosfery zimowych Świąt. Tradycja. Ta w najlepszym i zobowiązującym wymiarze. Jeśli tylko mogą, wracają i świętują. Niekiedy nasze dzieci zjawiają się ze swoim potomstwem. Ku jeszcze większej radości i rodzinnemu szczęściu. Długa podróż, ale humory dopisują. Najmłodsi nasiąkają tradycją i obyczajami, uczestniczą wraz z rodzicami w przygotowaniach i celebrze. Wielka radość dla wszystkich, jeśli można złożyć życzenia osobiście. Wirtualne kontakty i życzenia to jednak nie to samo.

Jakie życzenia? Zdrowia, spokoju, pewności siebie, zaufania do najbliższych, odwagi w podejmowaniu decyzji, orientacji w zawiłościach współczesnego świata, trafnych wyborów estetycznych, ciekawej pracy, mądrej szkoły, sympatycznej i bogatej w doznania emerytury. Także wielu innych życzeń, zgodnie z osobistymi preferencjami i odczuciami, indywidualnością swojej własnej istoty oraz sposobem interpretacji otaczającego świata. Także powrotów z emigracji, do swojego domu.

P.S. Patrz poprzednie, świąteczne wpisy: Święta 2016, Świąteczne dni, Życzenia świąteczne, Świąteczna Starówka.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Blue Captcha Image Refresh

*