Święta 2016

Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku. W zewnętrznej oprawie prawie takie same. Przede wszystkim tradycja. Rodzina, spotkania, kontakty, życzenia, marzenia. Choinka, kolędy, prezenty. Zawsze wolne miejsce przy stole. Dla niespodziewanego gościa – wędrowca. Także dla bliskich nieobecnych. Fizycznie gdzieś w świecie, myślami tuż obok, w głębi serca. Życie jednak niesie niespodzianki. Nie jest tak samo, jak rok temu. Jedne nadzieje i oczekiwania spełniły się. Inne nie mogą doczekać się realizacji. Jeszcze inne przepadają. Pojawiają się niespodzianki, które modyfikują albo wywracają rzeczywistość. Niezależnie od wszystkiego, życzymy sobie wzajemnie, zgodnie z tradycją, tego wszystkiego co dla nas cenne, godne, pożądane, podziwiane, chciane.

Dla wszystkich życzenia: zdrowia, odporności na wyzwania losu, wytrwałości w działaniu, mądrych decyzji, realizacji zamierzeń, wiary w siebie z nutą samokrytyki, dużo, dużo szczęścia, wewnętrznego spokoju i dystansu wobec głupoty, ładu społecznego i rozumnych decydentów, bezpieczeństwa i czystego środowiska. Dla entuzjastów zasobnych kieszeni, nowych inwestycji, licznych podróży i zaspokojenia pojawiających się potrzeb. Dla indywidualistów swobody działania, pokonywania barier, przepychania własnych pomysłów, życia zawsze według własnego planu. Dla decydentów roztropności, umiaru, kultury osobistej, potrzeby uczenia się, szacunku dla ludzi, poczucia służby i odpowiedzialności wobec społeczeństwa.

Także wielu innych życzeń, według osobistych potrzeb i odczuć, zgodnie z prywatnymi preferencjami i wielowiekową tradycją proszę przyjąć z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2016.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Blue Captcha Image Refresh

*