Pierwszy kwiecień

Świetna data. Czas podsumowań. Wiele się w naszym kraju ostatnio zmieniło.

  1. Zadziałał program 500 plus. Sama jego zapowiedź zmieniła trendy demograficzne. Od początku roku dodatkowo urodziła się rekordowa liczba dzieci. Współczynnik dzietności kobiet przekroczył 3,0 – mamy zapewnioną reprodukcję demograficzną. Zatrzymana zostanie tendencja starzenia się społeczeństwa. Spokojnie o przyszłości myślą emeryci. Będzie miał kto na ich świadczenia pracować.
  2. Trwają ostatnie prace na rzecz zniesienia przywilejów emerytalnych wybranych grup społecznych. Zaprowadzenie sprawiedliwości w tej sferze polityki społecznej zapewni pieniądze na realizację modyfikacji systemu emerytalnego umożliwiając przejście na wcześniejszą emeryturę tym wszystkim chętnym, którzy przepracowali np. 40 czy 45 lat.
  3. Podjęto intensywne działania wykonawcze w celu podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Absurdalnie niski jego poziom doprowadził do wielu patologii, które niedługo zostaną wyeliminowane.
  4. Niebawem ukończona zostanie i wdrożona nowa strategia energetyczna kraju. Zdecydowane postawienie na nowe technologie i innowacyjność. Przede wszystkim OZE – odnawialne źródła energii. Przestarzałe i nieefektywne kopalnie zakończą swój żywot. Część z nich może zostać sprywatyzowana i funkcjonować na zdrowych zasadach ekonomicznych. Pozostaną tylko te, które są efektywne. Obywatele podchwycili nowe idee energetyczne i ochoczo instalują panele słoneczne na dachach swoich domów. Ogromny odzew samorządów, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych daje szansę na stworzenie z OZE nowej gałęzi narodowego sukcesu. Spontaniczna akcja poparcia na rzecz nowej strategii energetycznej zminimalizowała zagrożenia ekologiczne w miastach. Smog ustępuje. Coraz mniej ludzi umiera w Polsce w rezultacie zatrucia środowiska naturalnego.
  5. Na ukończeniu są intensywnie prowadzone prace mające na celu odbiurokratyzowanie gospodarki i życia obywateli, zniesienie przerostów administracyjnych w instytucjach centralnych i samorządowych, zbudowanie nowego ładu prawnego w zakresie podatków co doprowadzi do poważnych oszczędności budżetowych i odzyskania ogromnych kwot w ramach uszczelniania systemu poboru danin publicznych. W rezultacie roczny deficyt budżetowy spadnie do zera a dług publiczny z roku na rok osiągnie tendencję zdecydowanie malejącą.
  6. Nareszcie lepsza sytuacja w służbie zdrowia. Przemyślane reformy bądź ich zapowiedź już teraz poprawiły sytuację. Nastąpiło nie tylko radykalne skrócenie czasu oczekiwania na wizytę. Zdecydowanie poprawiła się jakość procesu leczenia, dostępności usług medycznych i możliwości korzystania z najnowszej generacji leków. Szybki rozwój hospicjów dla ciężko chorych, domów opieki społecznej dla osób starszych i samotnych a także liczby łóżek w wyspecjalizowanych oddziałach szpitalnych. Poprawia się długość i jakość życia obywateli.

P.S. Szkoda, że dzisiaj taka a nie inna data. To, co powyżej, byłoby prawdziwe. Może się kiedyś ziści. A tak –  prima aprilis, nie wierz nikomu, bo się pomylisz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Blue Captcha Image Refresh

*